Bushcraft,  Sprzęt,  Survival

12 survivalowych zastosować prezerwatywy

Prezerwatywa to produkt tani i łatwo dostępny. Antykoncepcja to najbardziej oczywisty powód, dla którego warto zaopatrzyć się w prezerwatywy, jednak survivalowiec potrafi znaleźć mnóstwo zastosowań tego produktu. Oto 12 z nich:

1. Wodoodporny pojemnik na źródła ognia. W trudnych warunkach sprawna zapalniczka i suche zapałki zmieniają sytuację z beznadziejnej w bardziej znośną 😉

2. Rozpałka. Guma pali się nawet jak jest mokra, może to być niezwykle przydatne w trudnych warunkach.

3. Pojemnik na wodę. Zmieścisz w niej spokojnie 2 litry wody, a nawet i więcej. Warto używać prezerwatyw dobrej jakości – wytrzymają po prostu więcej. Jeśli chcesz żeby taki pojemnik był odporniejszy na uszkodzenia, włóż napełniony pojemnik np. do skarpety.

4. Wodoodporny pokrowiec na telefon. W górach, nad wodą, telefon jest dzisiaj najpotrzebniejszym elementem naszego ekwipunku. W ten sposób łatwo chronić go przed zalaniem.

5. Awaryjne rękawiczki. Nie jest to komfortowe rozwiązanie, lecz w sytuacji awaryjnej, np. podczas udzielania pierwszej pomocy, ochroni nas przed zagrożeniem epidemiologicznym.

6. Opaska do podtrzymywania opatrunku. Jak zabraknie plastra, agrafki, przyda się i w takiej roli.

7. Mocowanie plandeki lub tarpu. Zamiast sznurka, linki…

8. Korek do butelki. Rzecz, która teoretycznie nie ratuje życia, ale gdy zgubisz korek od butelki będzie łatwiej sobie poradzić.

9. Soczewka. Metoda rozniecania ognia wymagająca wprawy, ale możliwa do wykonania. Jedna mała rada, nie używaj do tego kolorowych prezerwatyw.

10. Jako guma do procy. Kawałek gałęzi, kilka prezerwatyw i odrobina pomysłowości, tyle wystarczy, żeby zaimprowizować prostą procę.

11. Gumka do mocowania ekwipunku. W trudnych warunkach, gdy jesteś wyczerpany, łatwo możesz zgubić jakiś ważny element ekwipunku. Zabezpiecz się przed tym.

12. Spławik. Jako element improwizowanego zestawu do łowienia ryb, we wprawnych rękach spełni swoją role.

Przedstawiłem kilka prostych pomysłów na wykorzystanie prezerwatyw. Jeśli masz jakieś inne, podziel się nimi w komentarzu.

Ps. Post nie jest sponsorowany przez producenta ani przez żadnego dystrybutora produktu.

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *