Bushcraft,  Pierwsza pomoc,  Sprzęt,  Survival,  Turystyka,  W podróży

5 survivalowych zastosowań paska do spodni

Pasek jest jednym z podstawowych elementów garderoby. Jego najważniejszą funkcją jest trzymane naszych spodni na miejscu zarówno podczas biegania po lesie jak i normalnej codziennej aktywności. Damski, męski, duży czy mały, nie ma znaczenia. Bez wątpienia jest to niezwykle przydatny wynalazek.

Survivalowiec potrafi wykorzystać każdy przedmiot na kilka mniej konwencjonalnych sposobów. Dzisiaj kilka pomysłów jak wykorzystać pasek do spodni w roli survivalowego narzędzia.

  1. Organizacja ekwipunku – do paska z łatwością przytroczysz sporą część ekwipunku, masz wówczas wszystko co najważniejsze pod ręką.
  2. Schowek na czarną godzinę – przy drobnej modyfikacji na wewnętrznej stronie paska możemy ukryć kilka przydatnych przedmiotów na czarną godzinę – gotówka, zapałki, piła strunowa lub niewielkie ostrze – nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebne.
  3. Samoobrona – jeżeli używasz paska że stalową klamrą uderzenie nią napastnika może skutecznie go obezwładnić. Jeżeli napastnik musi zostać schwytany pasek pomoże go unieruchomić.
  4. Opaska uciskowa – podczas opatrywania ran z dużym upływem krwi pasek do spodni posłuży jako opaska zaciskowa nad raną.
  5. Pomocnik budowlany survivalowca– jeżeli zajdzie potrzeba budowy tymczasowego schronienia – szałasu – pasek pomoże skutecznie ustabilizować konstrukcję, co znacząco przyspieszy budowę.

To tylko kilka sposobów na survivalowe wykorzystania paska do spodni. Jeżeli znasz inne patenty napisz w komentarzu.

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *