DIY,  EDC,  Sprzęt,  Survival,  Turystyka,  W podróży

6 survivalowych zastosować agrafki

W ekwipunki każdego survivalowca, ale i człowieka nie lubiącego niemiłych niespodzianek, znajduje się sporo przydatnych rzeczy takich jak np. taśma naprawcza, opaski zaciskowe, prezerwatywy i wiele innych, które ratują tyłek w awaryjnych sytuacjach. Sporo osób zapomina, o tak prostej i przydatnej rzeczy jak agrafki. Zajmują naprawdę niewiele miejsca i można je kupić w każdym markecie. Dzisiaj przedstawiam ich 6 survivalowych zastosowań:

1. Zabezpieczanie toreb i bagażu

Jest to chyba jeden z najbardziej oczywistych sposobów na wykorzystanie agrafki. Jeśli zamek błyskawiczny w Twojej torbie przestanie działać kilka agrafek zabezpieczy Twój ładunek przed wypadnięciem.

2. Przytrzymywanie bandaża na miejscu

Agrafka powinna być obowiązkowym wyposażeniem każdej apteczki. Nawet niewielkiej wielkości agrafka szybko i prosto pomaga zamocować opatrunek na ranie.

3. Naprawa rozdartego ubrania

Sprawa oczywista, w sytuacji awaryjnej, podczas przedzierania się przez trudny teren dużo łatwiej o rozdarcie ubrania. Agrafka w łatwy sposób pomoże zacerować ubranie.

4. Budowa namiotu – schronienia

Jeśli posiadasz plandekę, lub większy kawałem brezentu, agrafki w szybki sposób pomogą Ci zbudować schronienie zużywając przy tym mniejsze ilości linki lub sznurka.

5. Haczyk na ryby

Haczyki na ryby z agrafki
haczyki na ryby wykonane z agrafki

Posiadanie zestawu do łowienia ryb w swoim zestawie preppersowym lub survivalowym może być bardzo przydatne, zwłaszcza gdy przebywamy blisko jeziora lub rzeki zasobnej w ryby. Jeśli nie posiadamy takiego zestawu musimy improwizować. Z agrafki przy pomocy nie dużych kombinerek możemy zrobić haczyk na ryby. Ze względu na dość miękki materiał nie będzie on nadawał się na większe ryby, ale mniejsze sztuki powinien wytrzymać.

6. Otwieranie zamków do drzwi

Najbardziej kontrowersyjne wykorzystanie agrafki. Otwieranie zamka, którego nie jesteś właścicielem to włamanie i grozi za to kara więzienia. Jeżeli jednak w sytuacji kryzysowej jesteś do tego zmuszony warto byś znał sposoby otwierania zamków bez użycia klucza, np. przy pomocy agrafki. Użycie takie wymaga wprawy, zatem wymaga wcześniejszych przygotowań i ćwiczeń.

Istnieje wiele innych zastosowań agrafek i wszystko zależy od Twojej pomysłowości. Przedstauwione powyżej sposoby są najprostsze i najłatwiejsze w zastosowaniu. Jeśli masz jakieś inne pomysły na ich wykorzystanie, podziel się nimi w komentarzu.

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *