Bushcraft,  Grilowanie

Brykiet BBQ BRICK – sposób na bezstresowego grilla

Witaj.
Dzisiaj zbaczam z tematu survivalu. Lato idzie wielkimi krokami i warto zacząć myśleć o przyjemnym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu podczas grillowania. Bardzo często słyszę jakie to są problemy z rozpaleniem grilla, a to podpałka jest nie taka, a to gaśnie i trzeba dmuchać, a to dymi za mocno, a jak zacznie kapać tłuszcz to trzeba gasić. Chciałem pokazać Ci pewien ciekawy produkt, na który natknąłem się kilka lat temu w sklepie osiedlowym i od pierwszego użycia stał się moim faworytem i używam go do dzisiaj. Mam na myśli brykiet grillowy BBQ BRICK.

 

Garść suchych faktów

Wymiary kostki: 120 x 120 x 40 mm.
Waga: pojedynczy brykiet to około 500g,
Opakowanie: kartony po 4 (2 kg) lub 8 sztuk (4 kg) z wygodną do przenoszenia rączką, każdy brykiet pakowany osobno w szczelną folię zapobiegającą wietrzeniu,
Czas palenia: jeden brykiet płonie około 2 – 3 godziny w zależności od dopływu powietrza,
Dostępność: brykiety znalazłem w Bricomarché, sklepach Społem oraz na popularnym portalu aukcyjnym Allegro i wielu sklepach internetowych.

Jak rozpalić grilla z brykietem BBQ BRICK

Rozpalanie grilla jest banalnie proste:

1. Umieść kostkę w grillu.

2. Sprawdź czy pod kostką jest możliwy obieg powietrza.

3. Podpal kostkę zapałką lub zapalniczką przy otworach w kształcie krzyżyka.

4. Rozpocznij grillowanie po rozżarzeniu się kostek.

Jeśli Twój grill nie ma dolnego dopływu powietrza, możesz wykonać stojak na kostkę grillową z kawałka stalowej lub aluminiowej siatki albo z drucianego wieszaka.

Życzę przyjemnego grillowania. Jeśli masz jakieś inne ciekawe patenty na przyjemne grillowanie podziel się nimi w komentarzu.

Ps. Post nie jest sponsorowany przez producenta ani przez żadnego dystrybutora produktu.

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *