Bushcraft,  Ogień,  Przygotowania,  Sprzęt,  Umiejętności,  W ogrodzie

EKO-OGNISKO najłatwiejszy sposób na rozpalanie ognia?

Cześć. Dzisiaj wynalazek, który wpadł mi w oko podczas codziennych zakupów. Odwiedzając jeden z mniejszych marketów zobaczyłem na półce EKO-OGNISKO. Nie jestem zwolennikiem kupowania gadżetów, które mógłbym wykonać samodzielnie. Moją uwagę zwróciło jednak opakowanie, a właściwie slogan reklamowy: „prometeusz byłby dumny” 😉 Tak mnie to rozbawiło, że ten „super łatwy sposób na rozpalanie ognia” trafił do mojego koszyka. Cena ok. 2 zł do przełknięcia by zaspokoić swoją ciekawość 🙂

Co to jest?

EKO-OGNISKO to ekologiczna, szybka rozpałka do rozpalanie ogni – tak twierdzi producent. Jest to krótko mówiąc kilka kawałków drewna oraz kartonu, ustawionych w kształt małego ogniska. Wewnątrz znajdują się drobne ścinki drewna oblane woskiem. W opakowaniu znalazłem również zapałki z draską (4 sztuki).

Nie zostaje nic innego jak sprawdzić czy to działa.

Na ognisko 🙂

Dzisiaj ognisko z mniej „sklepowego” drewna. Rozpalanie z tego co znalazłem po jesiennej wycince gałęzi. Wczoraj padało, więc zadanie trochę trudniejsze.

Jak wspomniałem wcześniej zestaw zawiera 4 zapałki. Ku mojemu zdziwieniu wystarczyła jedna do rozpalanie pełnego pięknego płomienia.

Jak pisałem na początku, nie jestem zwolennikiem „wynalazków”, które mógłbym zrobić sam, ale niezaprzeczalnie jest to rozwiązanie skuteczne. Jeśli masz problemy z rozpalaniem ogniska naturalnymi materiałami zacznij od „Eko-ogniska”. Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie niż kanister benzyny albo kawałek plastiku. Z czasem może zamienisz ten patent na inny, który wykonasz sam.

Co myślisz o takiej formie rozpalania ogniska? A może masz inny prosty patent na szybki ogień? Napisz w komentarzu.

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *