Dla dzieci,  Rodzina,  Sprzęt,  Turystyka,  W podróży

NIEZGUBKA – przydatny wakacyjny gadżet czy dziecięcy badziew?

Wakacje trwają w najlepsze i wielu z nas zastanawia się jak zabezpieczyć swoje dziecko przy zabawach na plaży. Szukałem czegoś co pozwoli mi oznaczyć malucha na wypadek „zagubienie sie”. Żaden rodzic nie planuje czegoś takiego, ale warto się przygotować na taką ewentualność bo nigdy nie wiadomo.

Wędrując po internecie znalazłem mnóstwo gadżetów typu „niezguba”. Od zwykłych „szpitalnych” opisówek na rękę za grosze, po bransoletki z GPS za grube pieniądze. Budżet wakacyjny nie jest z gumy i drogie zabawki się w nim po prostu nie mieszczą. Szukałem czegoś prostego, łatwego w użyciu, wytrzymałego i najlepiej taniego. Wiem, sporo wymagań 😉

Moją uwagę zwrócił produkt firmy Siband o nazwie Niezgubka.

Co to takiego?

Niezgubka to opaska na rękę na której można wpisać imię dziecka oraz swój numer telefonu.

Opaska jest dostępna w ponad 30 wzorach oraz kilku kolorach zapięcia. Wykonane jest z tworzywa przyjemnego w dotyku z atestem PZH (nie zawiera latarka, PCV i innych szkodliwych substancji). Informacje można zapisać zwykłym długopisem bez specjalistycznego pisaka.

Dostępną jest również opaska UV – wówczas zapinka zmienia kolor pod wpływem szkodliwego promieniowania UV.

Przy cenie 10 zł za zestaw opaska UV + pasek opisy producenta wyglądają zachęcająco 🙂

Gdzie i jak kupić?

Opaske można zakupić na popularnym portalu aukcyjnym. Jak wspomniałem wcześniej dostępne jest ponad 30 wzorów opasek i 3 kolory zapięcia oraz wersja UV. Czyli dwa w jednym niezguba i sygnaluzator zbyt długiego przebywania na słońcu.

Opaskę konfigurujesz samodzielnie czyli zapięcie i opaska – fajna opcja – większa szansa, że będzie się podobać 😉 Można również kupić sama opaski – na zapas. Ich żywotności będzie raczej krótsza niż zapięcia.

Miłym zaskoczeniem była dla mnie realizacja zamówienia. Kupiłem 3 komplety opasek UV + opaska oraz 3 dodatkowe opaski (na zapas). Otrzymałem do tego 3 dodatkowe zapięcia standard 😮 Nie wiem czy z powodu pomyłki czy to miły gest sprzedawcy ale dziękuję 🙂

Tyle producent a jak wygląda rzeczywistość?

Opaski i zapięcia dokładnie jak opisie producenta i sprzedawcy. Ale żeby nie było tak różowo mam kilka uwag.

Zapięcie UV zmienia kolor na intensywny różowy nawet przy małym nasłonecznieniu. Sprawdziłem wielokrotnie i niestety za każdym razem to samo. Czy to powinno tak działać? Zgodnie z opisem na opakowaniu taki kolor informuje nas, że pora zejść że słońca… W praktyce wychodzi, że nie wychodzimy na słońce między 7 a 21. Hmmm….. Chyba nie o to chodziło.

Niezgubka na ręce podczas spaceru
zdjęcie wykonane podczas spaceru ok. godziny 10:30 – w cieniu – temperatura 25°C

Specjalne zapięcie – ma sprawiać, że opaski zapina się szybko, łatwo i pewnie. Zatem oczekuję, że jest dziecioodporna 😉 Muszę przyznać, że w porównaniu do innych zapinek, zamknięć i zabezpieczeń wypada dobrze. Oli zajęło godziną rozpracowanie jak się pozbyć opaski…. jednorożec się znudził więc uparcie dążyła by ją zdjąć.

W tym miejscu jeszcze jeden mankament. Opaska wprawdzie jest przyjemna dotyku, choć mało oddychająca. Trzeba również przyznać, że jest wytrzymał. Przetrwała wielokrotne próby szarpania i rozgrywania.

Czy warto?

Tutaj pora odpowiedzieć na tytułowe pytanie: przydatny wakacyjny gadżet czy dziecięcy badziew?

Myślę, że jest to przydatny wakacyjny gadżet. Niezgubka ma wiele zalet ale ma też wady. Przy cenie 10 zł (wersja standard 8 zł) nie ma co oczekiwać cudów i kosmicznej technologii. Jeśli będzie na ręce spełni swoje zadanie. Czy warto ją kupić? Jeśli szukasz niedrogiego trwałego rozwiązania to tak, ale końcową decyzję pozostawiam Wam drodzy rodzice.

Jeśli masz inne ciekawe skuteczne patenty na niezgubkę napisz w komentarzu. Bez względu na to co założysz dziecku na rękę najskuteczniejszą niezgubą jest spostrzegawczość i wyobraźnią rodziców.

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *