Prepping,  W domu,  W podróży

PREPPERS – szybka definicja

Cześć. Dzisiaj szybki wpis kim jest preppers. Temat coraz bardziej zyskujący na popularności, choć wiele osób nie ma pojęcia kto to taki (niestety wielu moich znajomych również). Internety przedstawiają sporo opisów i definicji, ale część z nich może stworzyć nie do końca prawdziwy jego obraz. Jako, że czuję się preppersem postanowiłem poszukać definicji, która bez przekłamań dała by pogląd na to kim jest preppers.

Co mówią internety?

Definicji w internecie jest tyle ile stron o tej tematyce. Wybrałem dwie najciekawsze, choć mowa o końcu świata zawsze budzi we mnie nietypowe reakcje 😉 Ale do rzeczy:

serwis o polskich preppersach
„Prepper jest osobą, która na poważnie bierze odpowiedzialność za przetrwanie własne i swojej rodziny. Samodzielność i gotowość jest główną cechą każdego preppersa. Świadomość apokalipsy – końca świata jest wyzwaniem do poświęcenia się dla rodziny, zdobywanie szerokiej wiedzy na temat przetrwania i survival.”

preppersi.pl
„To człowiek świadom zagrożeń, które niesie współczesny świat i codzienne życie. Obywatel, który w razie pojawienia się niespodziewanych problemów jest gotowy stawić im czoła, nie oczekując, że wyręczą go w tym inni. Preppers dąży do samodzielności i samowystarczalności, na różne sposoby przygotowując się do przetrwania niespodziewanych, a często groźnych okoliczności, które mogą go spotkać.”

Poza internetem też żyją ludzie

Jak widzisz podejścia są różne, ale kierunek podobny. Jednak nie tylko internetem człowiek żyje. Dla mnie najprostszy i najbardziej treściwy opis stworzył Paweł Frankowski w książce: „PRZYGOTOWANI PRZETRWAJĄ”:
„…osoba, która systematycznie przygotowuje się na różnego rodzaju zagrożenia np. katastrofa, krach na giełdzie, brak dostaw wody lub prądu…”. Krótko zwięźle i na temat 🙂

Na koniec…

Myślę, że już masz ogólny ogląd kim jest preppers. Jedni to militaryści, inni to nie rzucający się w oczy cywile. Bez względu na to jak wyglądają i jak to robią, mają wspólny cel: BYĆ PRZYGOTOWANYM. Jeśli sam chcesz być preppersem nie próbuj na siłę dopasowywać się do jakiejś grypy, rób swoje we własnym stylu i tempie. Tak będzie dla Ciebie najlepiej, bo w chwili próby to Ty stawisz czoła przeciwnościom. Po prostu zastanów się i rozpocznij przygotowania.

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *