zdjęty zakaz wstępu do ;asów
Rodzina,  Turystyka,  W podróży,  Zagrożenie

Zakaz wstępu do lasu będzie zdjęty, ale…

Jak donosi Polska Agencja Prasowa zakaz wstępu do lasów zostanie zdjęty, ale pewne obostrzenia pozostają.  Zamknięta pozostanie infrastruktura towarzysząca – m.in. ścieżki edukacyjne, miejsca biwakowe i parkingi. Takiej informacji udzielił 16.04 minister środowiska Michał Woś. Ponowne otwarcie lasów ma nastąpić w poniedziałek 20.04. Ma to być element „odmrażania gospodarki”.

Jak pisałem wcześniej, zakaz wstępu do lasów został wprowadzony 3 kwietnia jako ograniczenie mobilności społecznej. Pierwotnie miał on trwać do 11 kwietnia. Do dzisiaj budzi wiele kontrowersji. Czy był to skuteczny środek do walki z COVOD-19? No to pytanie chyba nigdy nie poznamy odpowiedzi. Wprowadzanie obowiązku zakrywania nosa i ust oraz zdjęcie zakazu wstępu do lasów to część nowego reżimu sanitarnego.

Czekam na kolejne rewelacje że strony władzy.

Pamiętajmy by mądrze spędzać czas w lesie. Nie jest naszą własnością, jesteśmy tam tylko gośćmi. Najważniejsze NIE ŚMIECIMY!

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *