EDC,  Sprzęt,  Survival

Zawartość portfela survivalowca

W portfelach większości z nas znajdują się typowe rzeczy: dokumenty, karty kredytowe, wizytówki i pieniądze.

Co by tu dodać?

Do tego zwykłego wyposażenia można dodać kilka funkcjonalnych dodatków, które zmienią portfel w użyteczne survivalowe narzędzie:

  • Wykaz telefonów – obejmuje numery alarmowe, służb ratunkowych, stacji sanitarno-epidemiologicznej, czy centrum zarządzania kryzysowego. Ponadto w spisie tym powinny znaleźć się numery telefonów do żony – męża i innych domowników. Dla zwiększenia trwałości warto go za laminować.
  • Zapasowa gotówka – banknoty w nominałach 20, 50, 100zł. Jeżeli mieszkasz blisko granicy warto mieć też trochę gotówki w walucie „sąsiadów” – tak na wszelki wypadek.
  • Saszetki odkażające – w dobie pandemii i wszechobecna odkażania warto mieć przy sobie kilka chusteczek nasączonych 70% roztworem alkoholu
  • CARD SHARP” – czyli nóż składany w formie karty kredytowej.
  • Karta przetrwania – na rynku występują dziesiątki, jak nie setki modeli. Mają różne formy i kształty. łączy je jedno – upchnięto w nich od kilku do kilkunastu narzędzi a wszystko w formie karty kredytowej
  • Soczewka Fresnela – płaska, wykonana z przezroczystego tworzywa soczewka powiększająca kilkukrotnie obraz. Dostępna również w formie karty kredytowej. Przydatna zarówno do rozpalania ognia jak i podczas zakupów do czytania drobnego druku, gdy okulary zostaną w domu.

Jak już wcześniej wspomniałem te kilka zmyślnych przedmiotów mogą uczynić z naszego portfela survivalowe narzędzie przetrwania. Nie namawiam do noszenia wszystkich, warto jednak zastanowić się i dołączyć do swojego EDC takie, które będą najbardziej dla Ciebie przydatne.

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *