Prepping,  Przygotowania,  Survival,  W domu

Życie preppersa – przygotowania

Cześć. Dzisiaj temat, który jest fundamentem i początkiem bycia preppersem. Jak już wcześniej wspominałem preppers to przede wszystkim człowiek przygotowany. Często mylnie kojarzony z militarystą, ale bez względu jaki ma styl to człowiek przygotowany na….no właśnie na co?
W skrócie można powiedzieć, że na „wszystko”. Podczas wielu przygotowań zdałem sobie sprawę, że brzmi to śmiesznie bo nie da się przygotować na wszystko. Poważniej podchodząc do tematu można powiedzieć, że na sytuacje kryzysowe od wypadków, katastrof naturalnych, aktów terrorystycznych po małe „kataklizmy” dnia codziennego.
Jestem zdania, że bez sensu budować bunkier atomowy, skoro nie jesteś gotowy na jeden dzień bez prądu, nie warto kupować pojazdu radzącego sobie w każdym terenie, nie będąc przygotowanym na zwykłe małe awarie w sytuacjach dnia codziennego. Można takie przykłady mnożyć bez końca. Jest to jednak temat na inne dłuższe rozważania, dzisiaj nie o tym…

Początek drogi…

Dzisiejszym wpisem postanowiłem rozpocząć serie artykułów o przygotowaniach preppersa na sytuacje awaryjne, na te małe „kataklizmy” dnia codziennego oraz na sytuacje bardziej poważne. Opisy moje skupiały się będą w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu siebie i rodziny na poziomie podstawowym, by przetrwać sytuacje kryzysowe bezpiecznie i we względnym komforcie. Do rzeczy….

Lista tematów na których się skupię w pierwszej kolejności:
Woda
– Żywność
– Twierdza preppersa – zabezpieczenie domu
– Energia i ciepło
– Narzędzia
– Pieniądze i przedmioty wartościowe
– Produkty, które warto posiadać
– Stajnia preppersa – samochód
– Komunikacja – środki łączności
– Ewakuacja – gdy czas opuścić twierdzę.

Przedstawiane wpisy opieram na swoich przemyśleniach i doświadczeniach, ich kolejność jest przypadkowa. Tematy są ze sobą często powiązane i traktuję je, jako elementy całości. Nie traktuj ich jako sztywnego schematu przygotowań. Potraktuj to raczej, jako materiał do własnych rozważań opartych na swoich potrzebach i oczekiwaniach, w odniesieniu do sytuacji osobistej, rodzinnej i materialnej.

Jeśli masz inny pomysł na przygotowania lub czegoś brakuje w moim opracowaniu, napisz w komentarzu.

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *