5 survivalowych zastosowań tamponów
Apteczka,  Bushcraft,  Ogień,  Pierwsza pomoc,  Przygotowania,  Sprzęt,  Survival,  Umiejętności,  W podróży

5 survivalowych zastosowań tamponów

Survivalowiec to człowiek z założenia pomysłowy i by przetrwać potrafi wykorzystać niemal wszytko. Dzisiaj na warsztat wziąłem tampony. Produkt rzadko spotykany w męskim wyposażeniu, choć moim zdaniem bardzo przydatny pod kątem survivalowym. Jest tani i zajmuje mało miejsca, zatem idealny do survivalu. Nie będę robił tutaj wykładu na temat rodzajów tamponów, ani sposobu aplikowania, bo nie czuję się kompetentny w tym temacie i nie o to w tym chodzi. Wykorzystam po prostu najtańszy, będący elementem mojej puszki survivalowej. Zatem przejdźmy do 5 survivalowych zastosowań tamponów:

1. Opatrunek na ranę

Tampon jest produktem higienicznym, hermetycznie zapakowanym i sterylnym, wykonanym z bawełny. Dzięki temu idealnie nadaje się jako materiał na opatrunek, wystarczy go umiejętnie rozciąć i rozprasować, by uformować opatrunek.

2. Rozpalanie ognia

rozpałka do ogniska - tampon

Szczelnie zapakowany kawałek waty jest idealny jako rozpałka, nawet w awaryjnej sytuacji pozostaje suchy. Przy użyciu krzesiwa lub zapałek, w kilka chwil można rozniecić ogień.

3. Prymitywny filtr do wody

Tampon może posłużyć do budowy prostego filtra do wody. Wystarczy rozcięta butelka PET.  Filtr taki, nie oczyści wody ze wszystkich zanieczyszczeń. Usunie z wody jedynie cząstki stałe. Aby mieć pewność, że woda jest przydatna do spożycia, należy ją zagotować lub uzdatnić w inny sposób (np. tabletkami do uzdatniania wody).

4. Knot do świecy

Posiadając łatwopalną ciecz np. naftę lub benzynę, przy użyciu sznurka od tamponu możesz zrobić świecę.

5. Sznurek

Nie jest go zbyt wiele, ale gdy nie masz nic, 15 cm sznurka bywa przydatne.

Jak widzisz niepozorny tampony może mieć sporo zastosowań. Wymienione 5 to tylko początek. Zapewne można je wykorzystać na wiele innych sposobów, wystarczy wyobraźnia.

Jeśli znasz jakieś inne ciekawe pomysły na survivalowe (lub mniej survivalowe 😉 ) wykorzystanie tamponów napisz w komentarzu.Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *