Apteczka,  Survival,  Turystyka,  Umiejętności,  W domu,  W podróży

Alergik – survival…. pffff to tylko pyłek?

Katar, łzawienie oczu, kichanie, kaszel… Większość z nas ignoruje takie objawy, bo przecież „to niegroźny katarek”. Warto jednak zastanowić się czy to aby nie alergia wziewna na pyłki czy grzyby. Niby mały katarek czy kaszelek Cię „nie zabije” ale nie leczona alergia w dłuższej perspektywie może wywoływać poważniejsze schorzenia, np. astmę.

To alergia?

Jeśli podejrzewasz, że masz alergię przespaceruj się do lekarza, a on z pewnością wyśle Cię na testy. Przy pozytywnych wynikach przepisze coś pomocnego. Jeśli podejrzewasz alergie wziewne u swojego małego potomka pewnie nie pójdzie Ci tak łatwo.

Wiadomo, jak każdy w takiej sytuacji odwiedziłem lekarza a on zalecił obserwację. Hmmm, miało być tak pięknie, no niestety testy alergiczne u małych dzieci bardzo często są niemiarodajne a alergie chwilowe. Zazwyczaj podstawowym orężem w takiej sytuacji jest obserwacja, obserwacja i jeszcze raz obserwacja.

W okresie wiosenno – letnim i aż do jesieni jesteśmy wystawieni na działanie grzybów, pyłków traw, drzew i wszystkiego co wokół nas rośnie. Tutaj bardzo pomocny jest kalendarz pylenia, który nakieruje Cię na co Ty lub twój maluch może być uczulony. Zaprawiony w bojach alergik też pewnie skorzysta 😉 Grzebiąc w internecie znalazłem stronę claritine.pl, na której znajdziesz ciekawy kalendarz pylenia roślin i sporo innych przydatnych informacji. Strona jest oczywiście profesjonalnie przygotowaną reklamówką produktów antyalergicznych firmy BAYER, ale po odfiltrowaniu marketingowego szumu na pewno znajdziesz tam przydatne informacje.

Coś dla mobilnych

Ten sam producent przygotował również aplikację na urządzenia mobilne pod nazwą Prognoza pylenia. Myślę, że zarówno „nowo upieczony” jak i doświadczony alergik będzie miał z niej pożytek.

Potrzebujesz – korzystaj

Aplikacja jest również kompendium wiedzy na temat alergenów, więc bez sensu jest bym się tutaj rozpisywał co, jak i dlaczego, nie będę udawał specjalisty od alergii. Jeśli potrzebujesz coś poczytać instaluj i cegiełkę wiedzy masz zawsze przy sobie.

Nikt nie płaci mi za reklamę strony czy produktów wspomnianego producenta, piszę o nim bo uważam, że warto mieć trochę więcej informacji.

Jeżeli masz jakieś inne rzetelne źródło informacji o alergiach zostaw komentarz, chętnie sam poszerzę wiedzę na ten temat.

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *