ketchup
Apteczka,  Biwak,  Pierwsza pomoc,  Przygotowania,  Survival,  Turystyka,  W podróży,  Żywność

Jak ketchup ratuje zdrowie lub życie

Ketchup jest produktem spożywczym niemalże codziennego użytku. Wielu z nas nie wyobraża sobie bez niego normalnego funkcjonowania. Niezaprzeczalnie ketchup jest smacznym i zdrowym dodatkiem (pod warunkiem, że jest dobrej jakości). Uratował też nie jedno danie przed widmem niezjadliwości 😉

Poza domem?

Jak wspomniałem ketchup jest nieoceniony w kuchni, ale ma też kilka mniej oczywistych zastosowań. Może on ochronić Twoje zdrowie a może i życie. Gdy jesteśmy na odludnym krańcu świata lub na leśnej wycieczce zabierz ze sobą kilka małych opakowań ketchupu. Pomogą one zastąpić Ci kilka preparatów z domowej apteczki.

Dzięki dużej zawartości likopenu – silnego przeciwutleniacza – oraz witamin A, C i K ketchup doskonale odżywia zniszczoną skórę. Ze względu na ocet w składzie ketchup sprawdzi się również jako środek kojący ukąszenia po owadach. Redukuje on uporczywe swędzenie, ból i opuchliznę.

Uratuje życie?

W książce „SZTUCZKI SURVIVALOWE” Paweł Frankowski i Witold Rajchert wymienili dość skrajne zastosowanie ketchupu, które może uratować życie:

W wypadku strzelaniny na ogół sprawcy nie mierzą celnie, zatem zdają sobie sprawę z tego, że duża liczba osób zostaje postrzelona lub zastrzelona przypadkowo. Jeśli masz przy sobie choćby dwie małe jednorazowe saszetki z ketchupem, brudząc nimi sobie plecy oraz okolice ust, możesz zasymulować swoją śmierć i liczyć na to. że nikt nie odda do ciebie dodatkowego strzału.

Paweł Frankowski i Witold Rajchert – SZTUCZKI SURVIVALOWE

Niezaprzeczalnie ketchup jest przydatny zarówno w kuchni jak i poza nią. Co myślisz o ratowaniu zdrowia i życia przez ketchup? Jeśli znasz inne nieoczywiste zastosowania zostaw komentarz.

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *