aplikacja awaryjna RSO
EDC,  Survival,  W domu,  W podróży

RSO – Aplikacja awarjna

Witajcie. Dzisiaj chciałem zaprezentować Wam bezpłatną aplikację awaryjną RSO na urządzenia mobilne. Używam tej aplikacji z powodzeniem od kilku lat i uważam, że warto ją polecić.

Ten mały programik przekazuje użytkownikom ważne informacje dotyczące wszelkiego rodzaju ostrzeżeń, od drogowych po meteorologiczne, publikowanych przez wojewódzkie centra zarządzania kryzysowego. Komunikaty można filtrować po tematyce lub wyświetlać wszystkie dla danego województwa. To akurat uważam za mankament tej aplikacji, bo mieszkam przy granicy województw i chciałbym mieć możliwość otrzymywania komunikatów z obu. Opcje wyboru zostały jednak zawężone do jednego województwa na raz. Słyszałem różne opinie na temat publikowanych informacji, że jest ich zbyt mało albo że nie są wystarczająco rzetelne. Ja RSO użytkuję głównie na terenie województwa dolnośląskiego i akurat tutaj się sprawdza. Wielokrotnie ostrzegało mnie przed korkami na A4 lub budowanej S3, gwałtownymi wichurami, opadami deszczu, śniegu czy gradu, oraz poważnymi awariami sieci wodociągowej i elektrycznej.

Kolejnym elementem aplikacji są poradniki dotyczące postępowania w sytuacjach kryzysowych takich jak zjawiska meteorologiczne, klęski żywiołowe, niebezpieczne przesyłki, alarmy pożarowe, bombowe itp., mogących nas spotkać każdego dnia. Nie jest to może idealne kompendium wiedzy na temat postępowanie w sytuacjach zagrożeń, ale może być bazą do opracowania własnych schematów postępowań dostosowanych do Waszych lokalnych warunków i możliwości.


Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *