Biwak,  Bushcraft,  DIY,  Rodzina,  Survival,  Swój kawałek nieba

Swój kawałek nieba – poligon survivalowych zabaw rodzinnych

Dotknęły nas wszystkich bardzo dziwne czasy. Zabraniali nam wyjść na ulice, do parku czy nawet do lasu. O grillowaniu czy rozpalaniu ogniska nie wspomnę. Bo zostając w domu rozwiążemy wszystkie swoje problemy… (lub stworzymy nowe). Władza uświadomiła nam, że może wejść w swoich zabłoconych buciorach do naszych domów i wywrócić świat do góry nogami.

Nasze weto

Patrząc na to wszystko postanowiliśmy z żoną kupić „swój kawałek nieba”, czyli skrawek ziemi w spokojnej wioskowej okolicy. Wreszcie będziemy mogli robić to, na co mamy ochotę bez groźby mandatów, grzywny i kto wie czego jeszcze. Hmmm…może trochę się rozpętała z tym „to na co mam ochotę”. Prawo nie pozwala na wszystko. Pozwolenia, ustalenia i wszechobecna papierologia rządzi, ale uprawiać rośliny, rozstawić namiot, czy legalnie rozpalić ognisko NAM WOLNO i władzy wara od tego. Kto wie, może kiedyś uda się nam spełnić „wielki polski sen” o własnym domu z małym ogródkiem 😃, czas pokaże.

Już od pierwszych wyjazdów na nasze „rancho” 😉 (choć bliżej mu do stepu, na którym rośnie tylko trochę trawy spalonej przez słońce), odkryliśmy, że nasza bardzo żywiołowa pociecha zaakceptowała to miejsce. Będzie idealne do zabaw – 1000 metrów kwadratowych niczego bez groźby zniszczenia czegokolwiek – superancko 😉 Wymarzony swój kawałek nieba będzie wymagał wiele pracy, ale nie zrażamy się. Pusta przestrzeń daje wielkie pole do popisu. Mam nadzieję, że nie zabraknie nam pomysłowości i siły.

swój kawałek nieba

Zapraszam Cię już dziś do czytania o naszych zabawach i tworzeniu czegoś z niczego, tak by bawiło to nas jak najbardziej. Zajrzyj tutaj od czasu do czasu a ja postaram się pokazać co udało nam się zrobić.

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *