szczepionka w lasach
Bushcraft,  Survival,  Turystyka,  Zagrożenie

Uwaga na szczepionki na wściekliznę w lasach

Witajcie podróżnicy i podróżniczki. Dzisiaj sprawa prosta i ważna dla naszego bezpieczeństwa podczas wszelakich wędrówek przez lasy. W całej Polsce trwa akcja sczepienia lisów przeciw wściekliźnie.

Koniecznie zobacz

Pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego przestrzega przed zbieraniem pewnych „śmieci”, które możemy napotkać na swojej drodze. Koniecznie zobacz ten krótki, ale niezwykle ważny film.

Hmmmm…

Przyznaję, że sam również nie miałem pojęcia o takiej formie szczepienia dzikich zwierząt. Człowiek całe życie się uczy 😉 Wtórując autorowi filmu UWAŻAJCIE NA SIEBIE!! Szczepionka jest rozrzucana z samolotów w różnych formach: saszetek i „dropsów”.

szczepionka na wściekliznę dla lisów
szczepionka na wściekliznę dla lisów

Oczywiście nie namawiam do zaprzestania sprzątania naszych lasów. Wprost przeciwnie! Każdy zebrany śmieć to mała rzecz dla Ciebie a wielka dla lasu. Zachowajmy przy tym środki ostrożności. Rękawiczki jednorazowe będą bardzo pomocne. Pamiętaj przy tym, że po zbieraniu śmieci należy bezpiecznie zdjąć rękawiczki.

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *