Apteczka,  Sprzęt,  Survival,  Turystyka,  W domu,  W podróży

Zestaw pierwszej pomocy z IKEI – apteczka na wakacyjne wyjazdy?

Witaj. Dzisiaj chciałbym pokazać produkt, na który natknąłem się podczas zakupów. Jest to niewielki zestaw pierwszej pomocy TRYGGHET z IKEI.

Pierwsze co przychodzi na myśl trzymając w ręku ten zestaw, to brak oznaczeń sugerujących, że to apteczka. Sam producent informuje, że jest to zestaw do opatrywania małych i powierzchownych ran, takich jak skaleczenia, siniaki, drobne rany oparzeniowe i zwichnięcia kostki lub nadgarstka. W skład zestawu wchodzi: 40 plastrów w 2 rozmiarach, 10 wacików bezalkoholowych, 6 pasków zamykających ranę, 1 bandaż elastyczny (4 m) i 3 kompresy (7×7 cm). Trzeba przyznać, że to dość skromne wyposażenie, choć przy cenie 35 zł nie można liczyć na zbyt wiele ;). Zaskakujące są paski zamykające rany, rzadko występujące w podobnych zestawach, czy nawet większych apteczkach.

Całość zamknięta jest w poręczny półprzezroczysty pokrowiec o wymiarach 17 x 9 x 7 cm, z wodoodpornego tworzywa sztucznego zamykany na zamek, z dołączonym czerwonym sznurkiem ułatwiającym wyciąganie go z bagażu.
Wewnątrz znajdują się przegródki na poszczególne elementy zestawu z piktogramami jednoznacznie wskazującymi, co znajduje się w przegródkach, co znacznie ułatwia szukanie. Puste kieszenie wewnętrzne ułatwiają dokładanie dowolnych przedmiotów w miarę potrzeby, choć ich wielkość i kształt nakładają pewne ograniczenia.

Podsumowując, zestaw posiada szereg zalet oraz wad:
Zalety:
+ kompaktowy rozmiar – 17 x 9 x 7 cm
+ przejrzyste rozmieszczenie wyposażenia
+ piktogramy ułatwiające użytkowanie
+ miejsce na niewielkie powiększenie zestawu
+ atrakcyjna cena

Wady:
– dość ubogi zestaw, brak elementów niezbędnych w apteczce
– brak rzucających się w oczy oznaczeń, że to zestaw medyczny

Ze względu na swój cywilny charakter i niewielkie rozmiary, może to być ciekawy pomysł na lekki zestaw medyczny do wakacyjnej walizki. Po drobnym doposażeniu, stanie się on pełnowartościową apteczką.

Mój mały zestaw medyczny wzbogaciłem o klika elementów: koc ratunkowy, rękawiczki jednorazowe, nożyczki ratunkowe. Elastyczny bandaż z oryginalnego zestawu zastąpiłem dwiema opaskami podtrzymującymi 4m x 5cm, plastrem papierowym oraz elastycznym bandażem sportowym. Dodałem również subtelne oznaczenie, że jest to zestaw medyczny.


Napisz w komentarzu jak wygląda Twój zestaw pierwszej pomocy na wakacyjne przygody.

Ps. Post nie jest sponsorowany przez producenta ani przez żadnego dystrybutora produktu.

 

Niby zwykły facet, czasami trochę dziwak. Moim idolem z dzieciństwa był MacGyver, więc w głowie został mi survival ;) Z natury nie lubię niemiłych niespodzianek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *